16.08.2012      17      Комментарии к записи Утілення різних форм естетизму в образах Безіла Холлуорда, лорда Генрі та Доріана Грея отключены
 

Утілення різних форм естетизму в образах Безіла Холлуорда, лорда Генрі та Доріана Грея


y «…Впливати на когось – це означає віддавати комусь власну душу».

  Висновок. Відсутні відомості про те, чи є в романі «Портрет Дорі-ана Грея» автобіографічні моменти. Через погляди О. Уайльда на мистецтво («Життя наслідує Мистецтво значно більше, аніж Мистецтво наслідує Життя»), мабуть, їх там і не може бути. І все ж, його естетика і всі її аспекти так чи інакше відбулися в образах дійових осіб роману. Герої твору розмірковують над тими самими проблемами, що й автор («взаємини» Мистецтва, Митця, Краси, Правди та ін.).

  ¦          Які думки автора висловлює (чи підтверджує) Сибіла Вейн? (Тільки в Мистецтві краса. Доріану Грею Сибіла Вейн подоба лася лише в різних театральних образах. Коли вона виявила справжні почуття і з’явилася в природному вигляді, то викли кала тільки огиду в героя. Потім це привело дівчину до самогубства, але Доріан, за порадою друга, припинив думати про неї, адже страждання неестетичні.)

  III        група характеризує образ автора в романі.

  II.        Мотивація навчальної діяльності

  y  «Усіма, хто має непересічний розум чи красу, правує фатум»;

  II         група характеризує образ художника Безіла.

  І група. Лорд Генрі та його ідеї.

  3.         Проблемне питання

  Учитель. «Людина – коваль свого щастя»,- говорить народна мудрість. Так це чи ні, коли ми поглянемо на уайльдівських героїв? Можливо, є ще «ковалі», які із задоволенням експериментують, підкоряють когось своїй волі та розуму, не замислюючись над наслідками й залишаючись «у тіні»? Про це ми й поговоримо сьогодні на уроці.

  Мета: допомогти учням розкрити значення образів роману, утілення в них різних форм естетизму; розвивати навички аналізувати прозові твори, характеризувати героїв; висловлювати свої думки щодо порушених проблем; виховувати любов до літератури, мистецтва, естетичні смаки. оснащення: портрет письменника, видання його твору, ілюстрації до нього. тип уроку: формування вмінь та навичок.

  «краще не виділятися над своїм сере до вищем»; «за все, чим боги наділили нас, ми дорого заплатимо, заплатимо невимовними муками»; «покаятися ніколи не пізно»; «один тільки Бог бачить душу людську». y «Митець повинен творити прекрасне, але не повинен у нього нічого вкладати зі свого власного життя. У нашу добу люди тлумачать мистецтво як різновид автобіографії. Ми втратили абстрактне почуття краси. Колись я покажу світові, у чому воно полягає, і хоча б здаля цього світ ніколи не побачить мого портрета Доріана Грея».

  Висновок. Стверджуючи вседозволеність, лорд Генрі, на перший погляд, сам ніби нічого неморального не робить – не вбиває, не зраджує, не грабує. Але він отримує величезне задоволення від необмеженої влади над душею Доріана: «Та й самий вплив твій на іншу людину – як він зачаровує!» У Генрі Уоттона поєднуються байдужість, егоїзм із здоровим глуздом та обережністю, які не дають йому зіпсувати собі репутацію, зашкодити собі. Його називали «принцом парадоксу», і саме цим він привабив молоду людину й зміг на неї так вплинути.

  y «Новий гедонізм – ось що потрібно новому вікові»; «Єдина страшна річ на світі – нудьга – це єдиний гріх, за який нема прощення».

  Продовжте речення:

  2.         Повідомлення про роботу в групах

  y «Повністю реалізувати своє єство – ось для чого існує кожен із нас».

  V.        Домашнє завдання

  I.          Організаційний момент

  IV.       Формування вмінь та навичок

  Матеріали для роботи груп

 • Моє зацікавлення… співчуття… осуд… викликали такі герої ро
 • О. Уайльд втілив свою філософію в кожному з головних героїв роману.

  інтерактивна вправа «мікрофон»

  1. робота в групах

  ману…

  ХІД УРОКУ

  y «Мета життя – розвиток власного «Я», «якби кожна людина проживала все своє життя повністю й цілковито, даючи вияв кожному почуттю, вираз кожній думці, втілюючи кожну свою мрію…»; «єдиний спосіб позбутися спокуси – піддатися їй»; «яскраві барви, краса, радість життя – ось що має викликати симпатії людини»; «горе – це бридке й відразливе, воно надто гнітить нас»; «співчуття болю – це страшенно щось нездорове»; «страх перед суспільством, що є основою моралі, страх перед Богом, що є таємницею релігії – ось що владарює нами»; «живіть своїм життям!.. Нічого не проминіть, шукайте завжди все нових вражень. І не бійтеся нічого».

  III.       оголошення теми й мети уроку

  VI.       Підбиття підсумків уроку

  Характеризувати героїв роману за втіленням у них різних аспектів естетизму.

  III        група. Образ автора в романі.

  II         група. Художник Безіл Холлуорд та його ідеї.

  Висновок. Художник дуже тонко відчував прекрасне. Знаючи лорда Генрі, він не бажав його знайомства з Доріаном, адже не був упевнений у моральній стійкості того. Безіла називають «подвійним двійником», адже він певною мірою дублює долю самого автора і водночас відтіняє образ головного героя, є його запізнілим сумлінням. Останнє відвідування будинку Грея завершилося для Безіла трагедією: Доріан, розкривши йому страшну таємницю порт рета і вважаючи його винним у всіх своїх бідах, убиває художника.

  I           група характеризує образ лорда Генрі.

  Рекомендуем почитать ►
  Восхваление человеческого ума, изобретательности и любознательности в оскорблении Одиссея

  Об авторе: dimasey