08.02.2019     0
 

Веселе кошеня»


Олена Дмитрієва
«Веселе кошеня». Конспект заняття з малювання (середня група)

Конспект з малювання для середньої групи:

Продовжувати вчити дітей малювати тварини з овальних форм.

Тренувати в малюванні вовни клейовий пензликом.

Закріплювати вміння, дотримуватися елементарних пропорції.

Вчити передавати різні емоційні стани.

Хід заняття:

Відеозапис “Кішка бігає і щось шукає” або аудіозапис “Нявкання кішки”. З’являється кішка (іграшка).

В. – Хлопці, це кішка Рижуха. У неї трапилася біда – розбіглися всі її кошенята. Що робити, як допомогти кішці?

Д. – Пошукати, покликати, намалювати таких же кошенят.

В. – Добре. Зараз ми попрубуем намалювати кошенят Рижухи. А допоможуть нам в цьому геометричні фігури: овали і трикутники.

Які частини тіла можуть бути овальної форми?

Д. – Тулуб, голова, хвіст, лапи.

В. – А що може бути трикутної форми?

В. – А що кошенята вміють робити? ( “Гра в м’яч”, вихователь кидає м’яч дитині, а він називає дію: грати, сидіти, лежати, бігти, озиратися і т. Д.)

В. – Якщо кошеня сидить, то як буде розташований овал?

Д. – Наклонно (дитина показує на фланелеграфе)

В. – Якщо кошеня біжить або лежить ?. А чому нашу кішку звуть Рижуха?

В. – Який колір ми візьмемо, щоб намалювати кошенят?

В. – У нас є помаранчева фарба?

Д. – Можна купити, принести з дому, намалювати іншою фарбою.

В. – Фарби дуже дружні, жовта і червона фарби нас виручать.

Ось – помаранчевий прекрасний.

В. – Хлопці, подивіться, вийшла помаранчева фарба. Тепер ми можемо малювати кошенят. Спасибі дружним фарбам за те, що врятували нас.

Отже, давайте згадаємо послідовність малювання тварин. Що ми намалюємо спочатку?

Д. – Тулуб і голову. (Вихователь показує послідовність малювання).

В. – А щоб вийшли вушка на маківці, пензлик прикладаємо гострим кінчиком вгору. Вушка повинні бути короткими і між ними треба залишити відстань – показ.

В. – А як потрібно розташувати лапки, щоб кошеня сидів (лежав, біг, стояв?

В. – Хлопці, коли кошеня тримає “хвіст трубою”?

Д. – Коли йому щось не подобається або він чогось боїться. А ще коли забирається на дерево. Хвіст служить йому кермом.

В. – А коли кошеня сидить, як розташований у нього хвіст?

Д. – Він оповитий навколо тулуба або спокійно лежить на підлозі.

В. – Хлопці, зверніть увагу: коли кошеня повертає мордочку, його носик і очі дивляться в одну сторону.

Індивідуальна робота на занятті:

Запропонувати дітям, намалювати кошеня, ускладнити зміст малюнка. (По-моєму твій кошеня хоче попити молочка і т. Д.)

Аналіз дитячих рабти:

Як зраділа Рижуха, побачивши своїх кошенят. Давайте розповімо кішці, які у неї чудові кошенята (діти розповідають про кошенят, придумують їм імена.

Источник: detkam.in.ua

Подорож їжачка лісом – малювання

(заняття для дітей середньої групи)

Програмовий зміст:

Освітнє:

– Розширити знання дітей про їжаків (зовнішній вигляд, спосіб життя, звички);

– вчити прикладати пензлик всім ворсом на папері;

– закріпити знання про рослини

Розвиваюче:

– формувати у дітей пізнавальний інтерес до природи;

– розвивати спостережливість, мислительну діяльність;

– спонукати дітей експериментувати;

– розвивати творчі здібності та комунікативні навички дітей;

Виховне;

– виховувати позитивне ставлення дітей до співпраці з дорослим, з дітьми, власної діяльності, її результату.

– виховувати акуратність при роботі з пензлем, фарбою;

– сприяти створенню у дітей радісного емоційного настрою.

Словникова робота: їжак, їжачок, голочки, шарудить, губка, експеримент.

Методи навчання: дослідницький, словесний, наочний, ігровий.

Прийоми: показ, читання віршів, потішок; ігрові образотворчі рухи однорідного характеру з проговарюванням: «зверху-вниз».

Дидактичне забезпечення заняття:

– роздатковий матеріал: Ілюстрації із зображенням їжака, іграшковий їжачок, комплект для експериментування з кількістю дітей: піднос, губка, дві кольорових склянки з різною кількістю води, глибока тарілка, серветки для рук;

– комплект для малювання за кількістю дітей: пензлики, фарби, олівці, гумки, підставка для пензлика, баночка для миття пензлики, альбомний аркуш.

– комплект картинок «Ознаки осені», Аудіозапис: спів птахів.

мольберт, картини з осінніми пейзажами

Попередня робота: Дидактичні ігри («Хто де живе?», «Доріжки довгі і короткі», «Різнокольорові стрічки»).

Індивідуальна робота: Розглядання ілюстрацій із зображенням їжака, розучування музичної гри «Хто під стільчиком сидить?».

Хід заняття

Вихователь: Діти, зараз за вікном світить яскраве сонечко. На вулиці весна. Ми з вами здійснимо подорож у ліс. Для цього я запрошую вас в автобус. Хлопці, проходите в автобус. На сидіннях з червоними кружечками сідають дівчата, а на стільчики з синіми кружечками сідають хлопчики. Шофером буде Микита.

– Микита, сідай в кабіну автобуса і вези нас у ліс. Поїхали.

Діти, ми з вами приїхали в ліс. А що росте у лісі?

– Дерева. – А які дерева? – Високі і низькі. – А що ще росте у лісі? – Травичка, квіти, гриби.

– Малята, а що у дерев на гілочках росте? – Листочки. – Які листочки кольором. – Зелені (жовті, оранжеві, червоні, помаранчеві…..).

– Теж зелена (жовта, оранжева, червона)

– Хто ще в лісі живе? – Пташки.

– Правильно. У лісі живуть пташки, будують на дерева собі гніздечка, перелітають з гілки на гілку і співають свої чудові пісеньки Давайте їх послухаємо (ставиться запис «Спів птахів»).

Вихователь: Діти, зараз я загадаю вам загадку:

А ось і він і прокинувся і сидить під деревом (Вихователь бере іграшку – їжака і показує).

Ходить їжачок без доріжок,

Хлопці, їжачок лісовий житель. Весь у голках, він дуже гострі. При небезпеці їжак згортається клубком, і ніхто з хижаків його не зможе образити. Живиться їжак жучками, черв’ячками, любить поласувати фруктами. Даша які у їжачка колючки?

Вихователь: Зараз ми з вами пограємо. Я розкладу короткі і довгі полоски між деревами. По цих доріжках їжачок буде ходити до вас у гості. Якщо він пішов за довжиною, то ми його почастуємо яблуком. Якщо ж пішов короткою, то грибочком.

Гра з їжачком:

Вихователь: За якою доріжки прийшов до тебе їжачок, Сонечко?

– Доброго дня. (Пригощає їжачка.)

– А за якою доріжки прийшов їжачок до Маші?

– Він привітався? Що треба сказати у відповідь?

– Машенька пригости їжачка. Чим ми його пригощаємо?

Вихователь: Молодці. Подивіться, як задоволений їжачок.

Вихователь: Діти в лісі їжачку одному нудно. Він прийшов до нас в гості, щоб ми зробили йому багато друзів-їжачків. Але спочатку ми з вами зробимо зарядку. Красиво встаємо.

Рекомендуем почитать ►
Слово педагога

Фізкультхвилинка:

Їжак тупав по стежинці І грибочки ніс на спинці (ходьба на місці)

Їжачок тупав не поспішаючи, Тихо шарудячи листям

Вихователь: А тепер, дітки, пройдемо і сядемо за столи, у кожного є картинки з обрисами їжачка.

Всі дивляться на мене, спробуємо його намалювати

Тільце їжачка – великий трошки видовжений овал. Мордрочка гостренька. На ній – носик, ротик. Ще їжачок має чотири лапки.

– Оченята.- Які? – Чорні. (Малюємо очка)

– Що на кінчику? Неначе горошинка – це буде ніс.

Що їжачки запасають собі на зиму з їди? (Яблучка, грушки, грибочки). А ми малювали грибочки і яблучка? Так… Давайте намалюємо їх на спинці у їжачка

Які кольори у яблучка і шапочок грибів? (Жовтий, зелений, коричневий, червоний…)

Яка травичка? (Зелена, жовта, помаранчева, коричнева восени)

-А пам’ятаєте, як ми навчилися водичкою розмивати і змішувати кольори? Давайте спробуємо це зробити з тим, що на спинці їжачка, а потім намалюємо під ним травичку…

– А шубка у їжачки, яка? – З голочками. Скільки їх? Багато-багато.

В процесі роботи педагог допомагає дітям. Дітки селевими ручками чи тонкими фломастерами малюють голочки на шубці їжачка, травичку, листочки навкруги їжакових лапок.

Підсумок: Діти закінчили малювання. Роботи зносяться на один стіл, по черзі. Організуємо виставку готових робіт.

Вихователь: Діти, подивіться який їжачок задоволений. Дуже багато ми намалювали йому друзів.

Молодці, малята. Всі сьогодні добре попрацювали. Наше заняття підійшло до кінця.

Діти миють руки, прибирають столи, по черзі роздивляються: хто що намалював.

Источник: usik64.at.ua

Наталья Руденко
Конспект занятия по рисованию в средней группе

Конспект интегрированного занятия по рисованию в средней группе

1. Продолжать учить детей изображать предметы, состоящие из прямоугольных, квадратных и треугольных частей; самостоятельно выбирать цвет для окраски стен и крыши.

2. Продолжать развивать желание помочь животным.

3. Продолжать воспитывать эстетические чувства по восприятию цвета.

Продолжать воспитывать интерес к изобразительной деятельности;

Закрепить технические навыки;

Вызвать положительный отклик на результаты своего творчества;

Закреплять умение создавать прекрасное своими руками, фантазировать в процессе рисования. Закрепить знания детей геометрических фигур

Продолжать учить рисовать гуашью, смешивать краски, воспитывать аккуратность.

2. Музыкальное сопровождение

4. Наблюдение за работой детей.

5. Анализ работ воспитателем и детьми.

Белая бумага формат А4 для каждого ребёнка, кисти, краски, салфетки, баночки для воды, образец домика(1шт,во время работы детей используем музыку”Звуки природы”

Чтение русской народной сказки «Лиса и заяц».Рассматривание книг, иллюстраций.

Дети стоят на ковре полукругом перед воспитателем.

-Ребята, давайте с вами вспомним сказку” Лиса и заяц”.

-У лисы избушка растаяла и она прогнала зайца, а потом зайцу хотели помочь и волк, и медведь, только петуху удалось прогнать лису. И стали петух и заяц жить вместе.

-Сегодня к нам пришло письмо. Отгадайте от кого?

И с собою унесла. (ответы детей) (Лиса)

-Так вот, лиса прислала нам письмо, сейчас я вам его прочитаю:

-Дорогие ребята, у меня растаяла избушка, и теперь я осталась без дома. Прошу, помогите мне пожалуйста, нарисуйте мне новую избушку. Только, чтобы она была красивая и теплая. Большое спасибо вам!

-Ну, что, ребята,поможем лисе в её беде (ответы детей)

-Давайте пройдём на свои места и начнём работу. (дети садятся за столы)

-А как вы думаете, какой мы нарисуем избушку для лисы (ответы детей)

-Правильно, чтобы избушка не растаяла, чтоб лисе было в нёй тепло. А чтобы избушка понравилась лисе, мы её нарисуем разноцветной.

– А теперь, давайте приготовим ваши пальчики к работе.

Дружно пальцы встали в ряд

(Показываем ладони пальчиками вверх)

(Сжимаем и разжимаем кулачки)

Все покажут без подсказки.

(Показываем указательные пальчики)

(Показываем средние пальчики)

(Показываем безымянные пальчики)

Пальцы главные средь них

(Показываем большие пальчики, а остальные сжимаем в кулачки)

-Давайте подумаем с чего мы начнём рисовать избушку (ответы детей)

-Правильно, сначала нарисуем фундамент-это та часть, на чём стоит корпус дома. А какую геометрическую фигуру вам напоминает фундамент (прямоугольник)

-Правильно, потом нарисуем корпус, т. е дом без крыши, а корпус дома на какую геометрическую фигуру похож (Квадрат)

-А затем рисуем крышу. Крыша будет какой формы (Треугольной)

-А сейчас вспомним как держим кисть?

1. Кисть нужно держать между тремя пальцами (большой и средний. придерживая сверху указательным, сразу за железным наконечником, не сжимая сильно пальцами.

2. При рисовании различных линий кисть надо вести по ворсу, поэтому рука с кистью движется впереди линии.

3. При рисовании широких линий нужно опираться на весь ворс кисти, палочку держать наклонно к бумаге.

4. Чтобы нарисовать тонкую линию, кисть нужно держать палочкой вверх и касаться бумаги концом кисти.

После того,как дети нарисовали дом, приглашаю детей отдохнуть

Мишки, лисоньки и зайки ходьба на месте.

Стали звери веселить. кружатся.

Отдыхай и ты, дружок. прыгают.

По ходу занятия напоминаю, что дом дети рисуют для лисы, а раскрасить могут любым цветом, какой им понравится.

В процессе рисования уточняю, если нужно, способы изображения прямоугольных и квадратных форм, приёмы закрашивания красками.

– При закрашивании рисунков кистью линии нужно накладывать рядом, вести их в одном направлении и только в одну сторону, каждый раз начиная движение сверху или слева (а не туда- обратно, как карандашом)

-Каждую линию при рисовании и при закрашивании нужно проводить только один раз.

-Вести линию нужно сразу, не останавливаясь.

Во время самостоятельной деятельности подсказываю, помогаю. Напоминаю, что окно следует рисовать только после того, как высохнет краска на стене. Пока она высыхает, можно рисовать крышу и вносить дополнения в рисунок (что-то возле дома, над домом, на доме).

В заключение надо отметить разную окраску, форму домов и окон, похвалить тех, кто внёс интересные дополнения в рисунок. Например:«Возле этого домика вырос цветок (кустик, дерево).А здесь сделали забор, а тут у дома выросла трава. В небе светит солнышко. Из трубы этого дома идет дым, значит, топят печку» и т. п. Эти особенности замечает лиса при выборе домика, в котором она хотела бы жить. Теперь у лисы есть свой красивый дом. Спасибо дети!

Рекомендуем почитать ►
Форум родителей

По окончанию работы дети проходят с рисунками на ковёр, встают полукругом, рассматривают свои рисунки, провожу анализ.

-Ребята, вы постарались, придумали замечательные домики. Молодцы.

-А лиса вам,в свою очередь, приготовила небольшие сюрпризы (достаю из конверта)

-А чем мы сегодня занимались на занятии? (Ответы детей).

– На этом наше занятие закончено.

Фотографии к конспекту занятия «Осенний бал деревьев» Конспект занятия Предлагаю вашему вниманию фотографии с интегрированного занятия в средней группе с использованием нетрадиционной техники.

Интегрированное занятие по образовательной области «Художественное творчество» и «Музыка», в средней группе. «Осень» Конспект интегрированного занятия для детей средней группы педагогов 2 квалификационной категории МБДОУ «Детский сад № 32 «Снегирек» Козачковой.

Шаблоны
Готовое оформление для рефератов, папок-передвижек

Источник: www.maam.ru

заняття з малювання в середній групі:

(з елементами технології Л.М. Шульги)

Мета: Закріпити знання дітей про пензлик, його будову та «друзів». Вчити дітей передавати почуття пензлика мімікою, мазками, кольором.

Формувати вміння змішувати два кольори гуаші, визначати їх характер.

Викликати емоційний відгук під час малювання гілочки за уявою. Виховувати естетичну насолоду від малювання.

Обладнання: Пензлики, гуаш чотирьох кольорів, аркуш паперу (по три на дитину), серветки, склянки, картинка з зображенням лісовичка.

Звернути увагу на нашу чарівну групу.

Запропонувати помилуватися природою, чудовою погодою за вікном.

Дерево, яке росте поблизу нашого вікна, так і заглядає до нас.

Я дерево. Я живу в лісі. Мої ноги – це корені. Вони занурені у землю. Моє тіло – це стовбур дерева. Мої руки стають гіллям. Вони тягнуться до неба.

– Діти, ви стали справжніми деревцями.

– Молодці. Я впевнена, ви ніколи не будете ламати дерева. А саджати?
Полюбляє наше дерево не тільки заглядати у віконце, а і гратися з вітром.

Вітер теплий, легенький, тепленький. Вітер сильний, холодний, колючий, неприємний. Витер образив дерево, поламав гілки. Так дітки, це справа вітру.

Ввечері йшов Лісовичок. Вирішив назбирати багато сухих гілочок. В своєму будиночку піч розпалити. Щоб тепленько стало в хатинці.

Лісовичок завітав до нас у гості. (Розгляд Лісовичка на малюнку)

Лісовичок – це добрий дідусь. Давайте подаруємо йому компліменти.

Дійсно, малята, скільки багато наш Лісовичок назбирав гілочок –
цілий оберемок. Роздивився, сподобалася йому одна цікава паличка. Вона
суха, рівненька. Вирішив із неї пензлика зробити. (Показ пензлика і розгляд
його будови)

Рано-раненько вирішив Лісовичок до лісу піти. Зимонькою-зимою помилуватися. А пензлика залишив вдома.

Сумно стало йому. Став Пензлик друзів собі шукати. Дивиться, щось лежить:

Так стали дружити Пензлик, Папірець-Молодець, Склянка-Непроливайка і Водичка-Голуба Стрічка.

Ще більше зрадів пензлик, що поряд стояло ліжечко, де йому зручно було відпочивати, спати, лежати і навіть фантазувати.

Тут Сонечко заглянуло у віконечко. Сонячні зайчики подарувало. Папір став гарячий. Що ж робити? Треба остудити!

Як, діти, ми допоможемо Пензлику? (потрібно змочити, провести
мокрим ворсом по паперу)

Пензлик подарував аркушу вологу.

Лісовичок не повертався. Хоч і старенький, а забарився в лісі. Пензлик засумував.

Запропонувати дітям взяти аркуш № 2.

Діти малюють і передають почуття Пензлика.

Давайте піднімемо настрій Пензлику.

На яку геометричну фігуру він схожий? (Прямокутник)

Папірець може бути тільки прямокутної форми?

Ні (трикутної, квадратної, круглої)

Дати дітям можливість обстежити папір. Який папір? <чистий, білий. рівний, гладенький)

Запропонувати дітям покласти руку на аркуш. Розповісти про те, що він прохолодний, спокійний, у руках згинається, щось шепоче, шурхотить.

Пензлик так зрадів: «Будь моїм другом, Папірець-Молодець.» Веселилися наші друзі, гралися. Як раптом пензлик натрапив на щось:

Підняв голівку пензлик і питає:

Можна, я сховаюсь у тебе? Ми с Папірцем у схованки граємо, – спитав Пензлик.

Ой, ой, а тут щось мокре і холодне.

– Не бійся, мій Друже. Це я, а це водичка моя. Вона чиста, прозора,
тепла.

Зрадів наш Пензлик. Тепер він зможе вмиватися, купатися і бути завжди чистеньким.

Стрибки з поворотом голови.

Хоч розвеселився Пензлик, а все на двері поглядає, чи не йде Лісовичок.

Вирішив з вікна його виглядати. Сів зручненько і став дивитися уважненько. Підняв свої оченята і побачив велике дерево. І тут наш Пензлик згадав, що колись був він гілочкою. Згадав, що він народився з гілочки.

Став паличкою в руках Лісовичка. Потім Чарівним Пензликом, який вміє:

А давайте ми намалюємо гілочку, з якої Пензлик народився.

Запропонувати дітям допомогти зустрітись двом кольорам:

Пофантазувати про їх зустріч. Згадати характер кольорів.

Який колір народився? (коричневий)

Малювання супроводжується музикою.

В кінці заняття розглядаються малюнки, вислуховуються фантазії дітей, дивуємось запахом гілочки. Після роботи дітей, висловлюється захоплення красою гілочки, дається можливість помилуватися нею.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Зверніть увагу, всі доданні свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?

Всеосвіта є офіційно зареєстрованим ЗМІ (свідоцтво про реєстрацію ЗМІ
№КВ 23246-13086Р від 19.04.2018р., що видано Міністерством юстиції України)

Правовласник товарного знака ВСЕОСВІТА: ТОВ «Всеосвіта» (Свідоцтво № 248720) Видано відповідно до Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг».
Від 10 жовтня 2018 року.

Источник: vseosvita.ua

Основними елементами декоративного малювання в середній групі є: пряма лінія на весь ворс пензлика, мазок, крапочка, кружечок, кільце.

В старшій групі ці елементи, якими діти оволоділи в середній групі, ускладнюються: лінія різної товщини, мазок різної величини, подвійний, потрійний мазок (в різних положеннях пензлика), крапочку замінюємо тичком, кружечок, кільце,напівкільце.

Одночасно старші дошкільники знайомляться з новими елементами декоративного малювання: хвиляста, ламана і обвідна лінія.

Засвоєння елементів декоративного малювання доцільно подати за мотивами українських народних промислів, одночасно, знайомлячи дітей з творами українського декоративно-прикладного мистецтва.

Пропонуємо систему занять з декоративного малювання за мотивами українських народних промислів для середньої групи.

Система занять з декоративного малювання за мотивами укрїнських народних промислів

Цикл 1 Малювання за мотивами українського килимарства.

Вчити дітей проводити вертикальні лінії на всю ширину пензлика, чергуючи два кольори.

Заняття 2. Килим в квадраті

Вчити дітей прикрашати квадрат вертикальними і горизонтальними лініями, використовуючи два кольори. Спочатку проводимо фарбою світлішого тону вертикальну лінію по середині квадрату, а потім кожну половину квадрату ділимо ще на половину. Фарбою темнішого тону проводимо так само горизонтальні лінії.

Рекомендуем почитать ►
Конспект игрового физкультурного занятия в младшей группе - Международный педагогический портал Солнечный свет

.

Заняття 3. Килим в прямокутнику

Вчити дітей прикрашати прямокутник з кольорового паперу горизонтальними прямими лініями і крапочками. Спочатку проводимо пряму лінію на весь ворс пензлика по середині, потім кожну половину прямокутничка ділимо ще на половину. Крапочки малюємо кінчиком пензлика на кольоровому фоні

Цикл 2. Малювання за мотивами української вишивки.

Знайомити дітей з основними українськими атрибутами: рушник, серветка та традиційними кольорами: чорним та червоним. Вчимо прикрашати краї рушничка прямою лінією, потім мазочком і між ними крапочкою.

Прикрашаємо серветку такими ж елементами.

3. За мотивами опішнянської кераміки

Силует горщика прикрашаємо прямими лініями, мазком та крапочками, використовуючи чорну та білу гуашш.

Малювання за мотивами ткацтва

Продовжуємо вправляти дітей в малюванні різних форм, зокрема кружечок та кільце.

Кружечок малюється від колірної плями: кільце – спочатку малюємо одну сторону, а потім другу.

Старша група

В старшій групі закріплюємо вміння дітей малювати прямі ліні,ї мазочки, крапочки і кільця, ускладнюючи їх: лінія різної товщини, мазочок різної величини, подвійний і потрійний мазок, крапочку замінюємо тичком, кружечок, кільце, напівкільце. А також знайомимо дітей з новими елементрами – хвиляста, ламана, обвідна лінія.

Цикл 1 Малювання за мотивами української вишивки

Вчимо дітей проводити лінії різної товщини. Кінці рушничка також прикрашаємо мазками, подвійними мазками, тичоком (ягідки).

Серветку на прямокутнику прикрашаємо квітами (тичок, подвійний мазок) та листочками (потрійний мазок), використовуючи фарби двох кольорів (чорний, червоний; зелений, червоний і т.п).

Заняття 3. Сорочка, фартушок.

Знайомимо дітей з елементами українського одягу. Вчимо прикрашати сорочку і фартушок українською вишивкою, використовуючи тичок, мазок, чергуючи їх між собою, подвійні, потрійні мазки.

Заняття 4. Серветка. Вишивка хрестиком.

Знайомимо дітей з технікою української вишивки – хрестиком. На аркуші паперу в клітинку фломастером чи олівцями малюється будь-який візерунок хрестиком, з’єднаючи протилежні кути квадрату, використовуючи два кольори (чорний та червоний; жовтий і синій і т.п).

Цикл 2 Малювання за мотивами опішнянської іграшки.

Знайомимо дітей з опішнянською керамікою, зокрема з іграшками-свищиками. Пропонуємо дітям прикрасити силуети коника чи півника (за вибором), використовуючи мазочок кружечок, тичок, кільце і на півкільце.

Заняття 2,3. Коник, свинка, курочка.

Продовжуємо закріплювати в дітей знання про опішнянську іграшку. Прикрашаємо силуети коника, свинки і курочки хвилястою, ламаною і обвідною лініями, тичком, напівкільцем, мазками і т.п.

Источник: lektsii.org

В естетичному вихованні дітей дошкільного віку велике місце посідає декоративне малювання. Допомогти вихователеві реалізувати програмні вимоги в певній системі і є метою цього розділу.

Альбом складається з таблиць, що містять зразки малюнків та методичні розробки до них, в яких показано послідовність виконання роботи.

Зразки розташовані в порядку поступового ускладнення змісту і способів виконання.

Успішна реалізація програмних вимог на заняттях у різних вікових групах залежить від підготовки до них самого вихователя і дітей, і також від наявності необхідного обладнання.

У кожній групі мають бути наочні посібники, твори декоративного мистецтва, доступні дітям різноманітні матеріали, зокрема білий і кольоровий папір. Білий папір має бути міцним (цупким), а кольоровий — таким, щоб на нього добре бралася фарба. Глянцевий та крейдяний папір для деко­ративного малювання не придатний.

Пензлі для малювання бажано використовувати круглі, волосяні, з м’яким еластичним ворсом і гострим кінцем.

Для декоративного малювання використовують гуаш. Розводять її водою до густоти сметани. Найкраща — «художня» гуаш, але можна використовувати й плакатну. Бажано, щоб вона була різних кольорів і відтінків. Вихователь повинен уміти самостійно утворити певний колір або його відтінок. З цією метою використовується спосіб змішування фарб основних кольорів — червоного, жовто­го, синього для утворення оранжевого, зеленого, фіолетового та інших. Відтінки різних кольорів одержують, змішуючи білу гуаш з потрібним кольором. Так, рожевий колір дістають, добавляючи до білил червоної фарби. Розводити гуаш треба в окремій посудині. Для цього її набирають маленькою ложкою чи паличкою і, вливаючи потроху води, розмішують до одержання однорідної маси.

До занять з малювання треба підготувати банки з водою для промивання пензликів (краще по дві — для промивання і прополіскування), серветки для просушування пензликів після промивання, підставки для них, патички, підкладки розміром 25×35 см. Фарби розливають у чашечки, які ставлять на підноси.

У середній групі використовується папір прямокутної форми (1/2 альбомного аркуша), смужка (1/4 аркуша), квадрат (із стороною 15 см), круг (діаметром 10 см), вирізані з паперу предмети.

Дітям середньої групи найкраще малювати пензлем № 12 — круглим, з гострим кінчиком. Слід від нього широкий, і завдяки цьому можна швидко виконати візерунок. До заняття треба підготувати не менше як 4 фарби, щоб діти могли не копіювати кольори, запропоновані на зразку, а самостійно дібрати їх. У кінці заняття демонструються ті роботи дітей, на яких найбільш вдало поєднано кольори.

До занять з декоративного малювання у старшій групі слід підготувати не тільки пензлі (краще № 8), але і патички, інколи навіть по два патички на одне заняття, якщо, наприклад, у візерунку мають бути цятки двох кольорів або двох розмірів.

Папір потрібний такої форми, щоб діти могли вчитися малювати на ньому візерунки: у вигляді смужки, квадрата, багато­кутника, розети, круга, плоских предметів. Багатокутник, розету, круг вирізають з цілого альбомного аркуша, квадрат — із стороною 16 см. Для передачі колориту української кераміки найкраще тло коричнево­го, жовтого, зеленого тонів.

У старшій групі дітям часто пропонують на одному занятті папір різного кольору, щоб вони самостійно добирали тло.

Дітей старшої групи вчать вибирати з шести кольорів ті, які гарно поєднуються чи відповідають колориту певного виду мистецтва — кераміки, вишивки, декоративного розпису. Ця робота не обмежується одним заняттям, учити треба поступово, на кожному занятті.

У підготовчій групі діти малюють візерунки пензлем №6. Їм можна запропонувати по два пензлі — № 12 для малювання більших елементів у візерунку №6 — для виконання тонких ліній, дрібних елементів. Аркуші паперу можуть бути великі і малі. Для малювання за мотивами українських розписів краще давати папір світлих тонів; Городецькі візерунки малюють на жовтому. Хохломські та Жостівські візерунки — на чорному, червоному чи золотавому папері. Гуаш треба пропонувати по 8—10 кольорів у наборі, щоб діти могли обирати потрібний колір, виявляти свій смак, знання колориту.

Для демонстрування дитячих робіт, показу способу зображення найкраще використати мольберт або дошку-стенд.

Источник: doshkolnik.org
