Роман Д. Дефо як започаткування «Робінзонад»

Понравилось сочинение, характеристика или краткое содержание - копируй!!! Качай!!! Скачал?
Добавь в закладки Ctrl+D или вступай в группу в ВК.
Роман Д. Дефо як започаткування «Робінзонад» Сочинение на отлично
Сочинение на отлично! Не подходит? => воспользуйся поиском у нас в базе более 20 000 сочинений и ты обязательно найдешь подходящее сочинение по теме Роман Д. Дефо як започаткування «Робінзонад»!!! =>>>

ХІД УРОКУ

Щоб вирушити у подорож, треба знати чимало. Якщо ви заблукали…

— Робінзонові довелося чимало попрацювати, щоб доправити до свого острова їстівні припаси. Він навчився їх цінувати так, як раніше цінував тільки гроші й свободу. Давайте й ми попрацюємо й визначимо, назви яких продуктів зашифровані у головоломці (читати треба зліва направо через одну букву).

Завдання № 3

— Робінзонові пощастило перевезти на острів чимало корисних речей. Давайте пригадаємо, які саме. Якщо ви запишете всі слова правильно, то дізнаєтесь, яку дорогоцінну знахідку віддав би герой за цілий корабель із золотом. (Інструменти)

Завдання № 1

ІІІ. Гра «останній герой»

«Останній герой-1» знімали протягом 39 днів на островах архіпелагу Бокас дель Торо біля Панами.

Зачитати твір-мініатюру «Якби я був Робінзоном». Показати або розказати про одну річ, яку б ти взяв із собою на безлюдний острів. Пояснити свій вибір.

— Д. Дефо у своєму романі припускається неточності. Наприклад, на паралелі, де «розташований» острів Робінзона, не може бути ні тюленів, ні пінгвінів. Пінгвіни живуть лише в Південній півкулі, і північна межа їх розповсюдження знаходиться набагато південніше, ніж острів, де жив Робінзон. Дефо був обізнаною людиною, просто він помилявся разом із сучасним йому світом.

Прочитати роман Ж. Верна «П’ятнадцятирічний капітан».

1.         Перевірка домашнього завдання

Цікаво!

3.         Виступ істориків.

—        Популярність романа Дефо була настільки великою, що вже невдовзі в літературі з’явилися численні наслідування. А в літературознавстві виник новий термін «Робінзонада». Так почали називати опис пригод на безлюдній землі (острові), де людина, опинившись наодинці з природою, повинна була боротися за виживання, виявляючи силу духу й розуму. У кожній з книжок Робінзон мав інше ім’я та національність, були навіть Робінзон-жінка та Робінзон-невидимка. Найбільша кількість переробок твору Дефо належить французам та німцям. Німецькі письменники видали близько 40 Робінзонад. Серед них — «Новий Робінзон» Й. Кампе, надрукований 1799 р.

I.          Мотивація навчальної діяльності

Учитель. р. Емерсон, американський філософ і поет, вважав, що тільки людина може здійснити неможливе. Чи стосуються ці слова героя роману Д. Дефо Робінзона Крузо?

2.         слово вчителя

—        Послідовники Робінзона існували не тільки в літературі, але

II.        узагальнення одержаних знань

 • Федір Іванович Толстой (двоюрідний дядько л. М. Толстого) завжди шукав пригод і за незліченні витівки був висаджений Крузенштерном на найближчий острів, біля Аляски. Толстой прожив серед алеутів декілька років і користувався у туземців великим авторитетом. Вони хотіли вже обрати його вождем, та Толстому судилося повернутися до росії. Його з того часу стали називати Толстим-американцем. Російський бібліофіл Олексій Аквілєв збирав відомості про такі випадки і створив хроніку з 3 тис. історій «Робінзонів». Одна з них — про росіянина Ф. Ніколаєва, яким разом зі своїм поміщиком потрапив на Зондські острови в Індійському океані. Три місяці вони жили на безлюдному острові. За вірну службу поміщик відпустив слугу на волю за умови, що він буде зватися Робінзоном Крузо. З того часу у росії живе сім’я на прізвище Крузо.
 • 2)         МС’ИЯРСВОИМНУОК…А (м’ясо, мука, сир, вино).

  Тільки людина може здійснити неможливе.

  — Бережливо й шанобливо ставився Робінзон до будь-якої дрібнички, яка могла стати в пригоді на безлюдному острові. І лише про одну річ він зневажливо сказав: «Непотрібний мотлох, навіщо ти мені тепер?

 • Своєрідним Робінзоном був Наполеон на острові Св. Єлени в Атлантичному океані. Найближчий берег, африканський, був за 2 тис. км від острова. Наполеон прожив на острові 6 років.
 • й у реальному житті.

   Чого навчає книга «Робінзон Крузо»? Які риси характеру допомагає виховувати?

   р. Емерсон

   4. Виступ біологів, географів

   Поради юним мандрівникам

   Підбиття підсумків гри.

  Про що говорить герой? Чому?

  Ти не вартий, щоб нахилитися й підняти тебе з землі. Всю цю купу… (золота) я ладен віддати за будь-який з цих ножів!»

  V.        Домашнє завдання

  Хочете відчути себе Робінзонами? Перевіримо, чи готові ви до цього.

  Завдання № 2

  Події проекту «Останній герой-3» за участю зірок шоу-бізнесу відбувалися на островах Домініканської республіки.

  IV.       Підсумки уроку

  1)         СХУЛХІАБРЗІЕРРИНСО (сухарі, рис, хліб, зерно).

  робота в групах

  Сочинение опубликовано: 05.09.2012 понравилось сочинение, краткое содержание, характеристика персонажа жми Ctrl+D сохрани, скопируй в закладки или вступай в группу чтобы не потерять!

  Роман Д. Дефо як започаткування «Робінзонад»