Написання твору на тему «Геракл — улюблений герой давніх греків»

Понравилось сочинение, характеристика или краткое содержание - копируй!!! Качай!!! Скачал?
Добавь в закладки Ctrl+D или вступай в группу в ВК.
Написання твору на тему «Геракл — улюблений герой давніх греків» Сочинение на отлично
Сочинение на отлично! Не подходит? => воспользуйся поиском у нас в базе более 20 000 сочинений и ты обязательно найдешь подходящее сочинение по теме Написання твору на тему «Геракл — улюблений герой давніх греків»!!! =>>>

III.       Увіковічений у пам’ятках мистецтва.

II.        Узагальнення й систематизація вивченого

На зоряному небі існує сузір’я Геркулеса. Воно нагадує людям про трагічне життя великого героя. Назва найяскравішої зірки цього сузір’я перекладається з арабської мови як «уклінний» (коленопре-клоненный), що може натякати на необхідність Геркулеса служити та підкорятися.

 • розумний;
 • Геракл був улюбленим грецьким героєм. Кожна країна і мало не кожне місто хотіли похвалитися тим, що син Алкмени гостював у них бодай один день. Невичерпне багатство легенд про Геракла поширилось у всьому еллінському світі. Про нього співали пісні й писали театральні п’єси. Іноді він перетворювався на товстого добряка, ярмаркового силача, з якого підсміювались у комедіях. Та водночас його любили більше, ніж богів, пам’ятаючи, що він колись був людиною. Він став символом роботящого й страждального людства, символом праці й незламної витривалості. Відданий під владу негідному боягузові, він покірно згинав свою могутню шию. Він був рабом своєї нелюдської сили. Його не раз гнітила страшенна палиця, на якій засохло стільки невинної крові. Він шанував богів і, де міг, споруджував храми й жертовники. Він приносив жертви із щирістю людини, яка весь час потребує допомоги небес. Він був справедливий. Дороги, які стільки разів топтала його могутня стопа, він очищав від шахраїв і розбійників. Він був добрий. Жорстокі випробування облагородили його душу, розкрили її перед найрізноманітнішими проявами життя, поглибили його вроджену доброту. Спалюючи й вбиваючи, Геракл залишився незаплямованим, бо все, що він робив, було викликане невблаганною необхідністю. Він викорінював усяку беззаконність і жорстокість, мріючи про той день, коли вовк, побачивши спляче ягня, не насмілиться скривдити його.

  ХІД УРОКУ

  I.          Актуалізація опорних знань

  Цікаві факти

  II.        Чому Геракл був улюбленим героєм греків?

  2.         складання плану до твору

  Характеристика Геракла

  Прочитати міфи «Деметра і Персефона», «Нарцис», «Дедал та Ікар», «Орфей і Еврідіка».

  Під час боротьби з дев’ятиголовою лернейською гідрою, породженням чудовиська Тіфона, Гераклові уп’явся в ногу клешнями величезний рак. Гера, що ненавиділа Геракла, віддячила ракові, помістивши його на небі у вигляді сузір’я.

  Мета:   ознайомити з додатковими матеріалами, необхідними для написання твору; вчити писати твір на задану тему; розвивати зв’язне мовлення; виховувати повагу до творчої праці. тип уроку:   урок розвитку мовлення.

  План І. Уславлений герой грецького народу.

 • добрий.
 • 2)         12 подвигів Геракла.

  Перевірка домашнього завдання

  Подвиги Геракла були улюбленими темами античного мистецтва. Відома статуя Геракла Фарнезе роботи Глікона. Епізоди з життя героя були постійними темами скульпторів, які оздоблювали фризи, метопи й фронтони в храмах. Міфи про Геракла популярні і в пізнішому образотворчому мистецтві (Дж. романо, Дж. Вазарі, Г. рені, С. рафаель, П. рубенс, л. Тінторетто, А. Канова). Відома картина Помпео Батоні «Геркулес на роздоріжжі між Доброчесністю і Пороком» (1765 р.). Алегорію створив у V ст. до н. е. філософ Продік. Коли юний Геркулес пас стада свого земного батька Амфіона на Кіферонських луках, до нього прийшли дві жінки, що уособлювали Зніженість і Доброчесність. На картині Батоні вони представлені в образах Венери, богині кохання, і Мінерви, богині мудрості. Одна спокушала його радощами життя, інша закликала до праці і подвигів. Геркулес, після тривалих роздумів, вирішив прислухатися до голосу розуму і присвятив своє життя служінню людству. Сувора Мінерва вказує на храм на верхівці скелі — алегорію складного шляху до слави. Ошатна Венера простягає Геркулесу троянду. Біля її ніг — атрибути чуттєвих насолод: музичні інструменти, ноти, кошик із фруктами.

  3)         Характеристика героя.

   

  Польський письменник Ян Парандовський так писав про Геракла у своїй книзі «Міфологія»:

  4.         редагування написаного

  Давні греки назвали сузір’я на небі в пам’ять про Немейського лева, якого Геракл задушив голими руками і зробив собі з його шкури плащ, невразливий для стріл. Так з’явилося сузір’я лева на зоряному небі.

  1. Підготовка до написання твору

  3.         написання твору за планом на чернетці

  III.       Підсумки уроку

  Клас ділиться на 4 групи. Кожна з груп готує малюнки до певного міфу, вікторину за його змістом, розповідь про відображення подій міфу в образотворчому мистецтві.

  Презентація малюнків-ілюстрацій до міфів про Геракла.

 • рішучий;
 • 1)         Походження героя.

  У переносному розумінні Геракл (Геркулес) є символом велетенської сили, нездоланності.

  IV.       Домашнє завдання

 • Сміливий;
 • По всій Греції Гераклові нарівні з богами зводили храми, жертовники, ставили статуї. Йому приносили жертви, на його честь влаштовували ігри. Його зображували дужим чоловіком, озброєним, голим або в лев’ячій шкурі, накинутій на плечі. Його легко можна пізнати по сучкуватій палиці, яку він тримає в руці. Епізоди з його життя були улюбленими темами скульпторів, які оздоблювали фризи, метопи й фронтони в храмах.

 • сильний;
 • Образ Геракла (Геркулеса) у живопису

  Проілюструвати прикладами з тексту міфів.

 • слухняний;
 • 5.         робота у зошитах

 • мужній;
 • З ім’ям Геракла (Геркулеса) пов’язані деякі фразеологізми. Наприклад, «дійти до Геркулесових стовпів» — дійти до краю; «геркулесова праця» — тяжка праця.

  Сочинение опубликовано: 15.09.2012 понравилось сочинение, краткое содержание, характеристика персонажа жми Ctrl+D сохрани, скопируй в закладки или вступай в группу чтобы не потерять!

  Написання твору на тему «Геракл — улюблений герой давніх греків»