30.05.2012      15      Комментарии к записи Дитяча література XX–XXI століття (огляд) отключены
 

Дитяча література XX–XXI століття (огляд)


3.         розповідь або виступ бібліотекаря

Усно-письмова анкета читача

VII.      Підсумок уроку

–        Перш за все хотілося б почути вашу думку, дізнатися про

–        Ви, звісно, бували в бібліотеці. Там дуже багато книг. а як же знайти потрібну? Якщо відомий автор, то можна скористатися алфавітними покажчиками. Коли цікавить якась тема, можна скористатися тематичним каталогом (це розміщені в алфавітному по рядку картки з назвами книг та їх авторами, розкладені за різними темами). а якщо не знаєш, що ти хочеш конкретно, просто шукаєш на полиці цікаву книжку. У такому випадку слід прочитати анотацію – короткий зміст книжки, розташований на другій сторінці. Там вказано тему твору, основні особливості, для кого призначена (якого віку, фаху, яких уподобань). можна акуратно погортати книгу, подивитися ілюстрації, прочитати кілька абзаців. і якщо вас щось зацікавило, значить, ця книжка ваша. У багатьох родинах є домашні бібліотеки. Варто поцікавитися, а які ж книги зберігаються в них, що читали ваші бабусі й дідусі, батьки, старші брати й сестри.

Підготуватися до написання відгуку про улюблену книжку.

свого значення й донині, пройшовши випробування віками. а як

інколи на книгах власної бібліотеки ставлять позначку – екслібрис, який вказує на приналежність примірника певній особі, родині. це можуть бути ініціали, символи, щось на зразок родових гербів. екслібриси виготовляють з дерева, ластика, гумки, силікону або якогось підходящого матеріалу, на який наноситься фарба й робиться відбиток на книзі.

I.          Аналіз виконання контрольної роботи

1. слово вчителя

читання статті про сучасну дитячу літературу (С. 288 – за підручником Ю. і. Ковбасенка, л. В. Ковбасенко; С. 231-234 – за підручником Є. Волощук).

Рекомендуем почитать ►
Авторские ремарки в комедиях Фонвизина

III.       Мотивація навчальної діяльності школярів

же тепер? час народних казок минув, мрії людей про чоботи-скороходи, літак-килим, скатерть-самобранку, чарівне дзеркальце вже збулися. Про що ж писали дитячі письменники у ХХ столітті, що пишуть у ХХі? Фантазія людей невичерпна, і життя підказує все нові й нові сюжети. Саме в ХХ столітті «народилися» улюбленці всієї дітвори Вінні-Пух і П’ятачок англійського письменника ала-на мілна, нільс Хольгерсон з «Дивовижної подорожі нільса Холь-герсона з дикими гусьми Швецією» Сельми лагерлеф. До речі, це єдина дитяча книга у світі, за яку автору вручили нобелівську премію. і це не просто книга, казка, а захоплюючий підручник з географії, зоології, ботаніки та історії Швеції. У ХХ столітті з’явилася і Пеппі Довгапанчоха, малюк і Карлсон, герої також шведської письменниці Астрід Ліндгрен , і маленькі гобіти Дж. Р. Р. Толкіна, і мумі-тролі С. Топеліуса-молодшого, і маленький Принц а. де Сент-екзюпері, і багато інших.

VI.       Домашнє завдання

5.         самостійна робота з підручником

2.         Презентація улюблених (або нещодавно прочитаних) творів сучасної зарубіжної літератури

IV.       Сприйняття й засвоєння навчального матеріалу

II.        Оголошення теми й мети уроку

 (Кожен учень може вибрати, наприклад, 3 уподобання.)

4.         розповідь учителя (міні-лекція)

інтерактивна вправа «мікрофон»

Продовжте фразу.

 • ЛЬЮЇС КЕРРОЛ («Аліса в Країні Чудес»)
 • ХІД УРОКУ

  –        Твори, з якими ми познайомилися на уроках зарубіжної літератури в п’ятому класі,- це лише невеличка часточка того, що написано для дітей. Зорієнтуватися в цьому книжковому морі й буде нашим завданням на наступних уроках. Кажуть, що для дітей писати важче, ніж для дорослих. і це справді так, адже написати твір необхідно яскраво, захопливо, надзвичайно, щоб дитина зацікавилася і їй захотілося наслідувати позитивних героїв, учитися в них добра й справедливості. П’ятикласники дуже люблять читати і казки, і пригодицькі твори. але світ літератури значно ширший, тож, аби бути всебічно розвиненою людиною, слід цікавитися і світом тварин та рослин, й історією, і географічними відкриттями, і найпопулярнішими технічними винаходами, і спортом, й астрономією, і реальним життям школярів та їхніми проблемами. Про це ми також вестимемо мову на нашому уроці.

  Здогадайтеся, про яку книжку йдеться:

  Рекомендуем почитать ►
  «Дом, где разбиваются сердца» одна из самых причудливых пьес Шоу

  Мета: ознайомити з кращими творами сучасної дитячої літератури; спонукати учнів до активного читання; розвивати навички самостійного пошуку літератури відповідно до своїх уподобань; розширювати світогляд учнів, словниковий запас; виховувати високі громадянські, моральні якості характеру, естетичні смаки.

 • («Володар перснів») ДЖОН РОНАЛЬД РОЙЛ ТОЛКІН
 • АСТРІД ЛІНДГРЕН   («ПЕППІ ДОВГАПАНЧОХА»)
 • V. Закріплення знань, умінь та навичок

  ваші уподобання.

  мені найбільше сподобалося…

  нарешті, згадаємо книги про пригоди маленького чарівника Гаррі Поттера Дж К. ролінґ, які розійшлися в усьому світі мільйонними накладами, перевершивши всі досі відомі дитячі видання. Книги й герої у ХХ-ХХІ століттях інші, а проблеми – ті самі. і найголовніша з них – це вічна боротьба Добра та Зла.

  – Що нового для себе ви дізналися? Що найбільше в статті підручника вас зацікавило? Які з названих книжок вам хотілося б прочитати?

  Пропоную вам зробити ескіз (малюнок) власного екслібриса або виготовити його й позначити власну книжку.

  У накресленій на дошці таблиці учні по черзі швидко ставлять відмітки у відповідній графі. Учитель підраховує голоси й робить висновки.

  6.         обмін враженнями про прочитане

  обладнання: книжкова виставка, фрагменти кінофільмів, мультфільмів, ілюстрації до популярних творів сучасної дитячої літератури. теорія літератури: роди, жанри літератури, анотація, каталог, ілюстрації, дайджест.

  Для мене будо новим…

  Я обов’язково хочу…